2103/745
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj dekoreret med horndekoreret bølgende mønster i brunt og grønt på cremefarvet bund. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 44.
Almindelig brugsslitage. Munding med mindre glasurafslag.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
34 bud