903/​509

A. R. Penck (f. Dresden 1939, d. Zürich 2017)

“Man, Scorpio at night”. Sign. AR. Penck; sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 30×40.

Proveniens: Galleri Edition Copenhagen, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag

150.000 DKK