2044/674
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Bordlampe af stentøj modelleret i konisk form. Dekoreret med transparent grålig mat glasur samt motiver i sortbrunt og blåt. Sign. monogram, 22431. Kgl. P. H. ekskl. fatning 36. inkl. montering 59.
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud