2438/41
Louis XVI spejl i ramme af senere forgyldt træ, udskåret med blomster og gennembrudte guirlander. 18. årh.s slutning. H. 146. B. 76.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere forgyldning. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag