690/1379
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Kapsejlads i Øresund. Sign. Vilh. Arnesen 1904–05. 128×173.
Udstillet: Charlottenborg 1906 nr. 33.Proveniens: Arkitekt Chresten Jensens samling.
Malerier, 7. marts 2001
Vurdering
Hammerslag