2139/74
Klapbord af mahogni, rigt indlagt med intarsia, sarg med skuffe. Empireform. Ca. 1900. H. 77. L. 96/140. B. 75.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte finérskader. Falmet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag