2413/23
Lille svensk chatol af sortmalet træ, front med skriveklap bag hvilken skuffer og rum. 18. årh.s anden halvdel. H. 99. B. 82. D. 47.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Nøgle medfølger. Senere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
29 bud