Maja Lisa Engelhardt (f. Frederiksberg 1956)
“Plov i Landskab”. Sign. M.L.E. 89; sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 154×200.
Proveniens: Galleri Weinberger, København. Erhvervet her af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020