2010/541
Henry Moore (f. Castleford i Yorkshire 1898, d. Much-Hadham 1986)
Komposition. Sign. Moore, 41/45. Litografi. Lysmål 69×55.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud