2442/336
Burmesisk skål af sølv, rigt prydet i relief med figurer i nicher, graveret under bund med bevinget fabeldyr. Vægt ca. 240 g. Ca. 1900. H. 7. Diam. 10.
Trykket form. Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv buler og mindre ridser. Graveret med nummer.
Vurdering
102054 |