1701/1630
Telegraf af messing monteret på plade af mahogni. Stemplet St.N.t.Ss.n Fabrik Kjøbenhavn. No. 26993. Ca. 1900. H. 18. B. 31. D. 27.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 5. januar 2017
Vurdering
Hammerslag