1309/1551
Kinesisk håndspejl af sølv med gennembrudt jade plakette omgivet af kostelige ting, prydet med slebne sten, håndtag i form af bæltespænde af jade. 19.-20. årh. L. 19 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på jade plakette.
Varia, 28. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
33 bud