2120/235
Miniature Biedemeyer kommode af birketræ, front med tre skuffer, topplade af hvidlig marmor. 19. årh.s første halvdel. H. 26,5 cm. B. 25,5 cm. D. 16 cm.
Proveniens: Erik Brandt.
Nogle lister mangler. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud