2138/​970

Ubekendt maler, 20. årh.

Studie af en kvinde. Usign. Olie på lærred. 101×90.

Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Mindre huller på lærred. Én reparation/lap på bagsiden.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

16 bud

2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK