2034/41
Russisk festdagsikon, centralt med nedstigningen og opstandelsen omgivet af tolv festdagsmotiver. Tempera på træpanel. 19. årh. 53×46.
krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag