2008/333
Kinesisk balusterformet vase/bojan af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med røgelseskar og inskription. 19. årh. H. 36.
Låg mangler. Afslag ved fodrand. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag