1722/189
Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
Pelikan. Sign. Johannes Larsen. Træsnit. Bladstørrelse 14×16. Desuden to kompositioner. Sign. i trykket. Litografiske tryk. Lysmål 19,5×20,5 og 24,5×29. (3)
Papiret er gulnet. Fugtskjolder.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag