1722/​189

Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)

Pelikan. Sign. Johannes Larsen. Træsnit. Bladstørrelse 14×16. Desuden to kompositioner. Sign. i trykket. Litografiske tryk. Lysmål 19,5×20,5 og 24,5×29. (3)

Papiret er gulnet. Fugtskjolder.

Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag