2010/87
Omega lommeur af børstet stål, sølvfarvet skive med datovisning og ydre sekunder, signeret Omega, Electronic 300 Hz, De Ville, Chronometer. 1970'erne. Kassediam. 46 mm. Urkæde af nickel monteret med mindre kæde med to vedhæng i form af siddende figur medfølger.
Uret skal have nyt batteri. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag