2214/752
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Vase af stentøj modelleret i sekskantet form, dekoreret med brunlig glasur. Sign. E.St.N. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark, 226. H. 12.
Moderne kunst og design, 5. april 2022
Vurdering
Hammerslag