2024/​91

Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)

Parti fra en landevej med et stråtækt hus. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 32 × 41.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1227, 2012 nr. ​82.

Retoucheringer. Minimale krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

5.000 kr.

11 bud

5.000 kr.
4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.
3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.