2031/525
Djavad Mirdjavadov (f. Baku, Aserbajdsjan 1923, d. 1992)
Liggende model, 1983. Sign. monogram. Olie på lærred. 70×90.
Mindre krakeleringer. En større aflang afskalning centralt på lærredet.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag