2118/290
Maske af udskåret patineret træ dekoreret med sort og rødt pigment samt kaolin. Punu stil. H. 32 cm.
Brugsslitage. Mindre afskalninger og afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag