1920/1601
Paul Ponsard (f. 1882, d. 1915)
Knælende kvinde med halskæde, skulptur af grønpatineret bronze på base af sortbroget marmor. Sign. Paul Ponsard. H. 30 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
32 bud