2039/​321

Delft fad af fajance, dekoreret i farver med blomster i vase. 18. årh.s slutning. Diam. 30.

Kanthak og glasurafskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK