2039/321
Delft fad af fajance, dekoreret i farver med blomster i vase. 18. årh.s slutning. Diam. 30.
Kanthak og glasurafskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag