2010/​71

Fransk bordur af bronze og metal, prydet med tazza og hanke i form af løvemaskaroner, skive med plaketter af hvid emalje med sorte romertal. 19. årh.s slutning. H. 33. B. 21. D. 15.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK