842/260
Gustaviansk halvrund konsol af forgyldt træ med plade af imiteret marmor, runde kannelerede ben, hvor imellem krydsformet sprosse, prydet med vase. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 78. B. 94. D. 47.
Kierkegaard og antikviteter, 18. september 2013
Vurdering
Hammerslag