842/​260

Gustaviansk halvrund konsol af forgyldt træ med plade af imiteret marmor, runde kannelerede ben, hvor imellem krydsformet sprosse, prydet med vase. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 78. B. 94. D. 47.

Kierkegaard og antikviteter, 18. september 2013

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag

48.000 DKK