2009/62
Engelsk rejseskriveskrin af mahogni, opklappelig front bag hvilken skriveplade og talrige skuffer. 19. årh. H. 29. L. 35. B. 29. Udslået L. 70.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Fin Revner i finéren. Finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag