12034/​102

Emmery Rondahl (f. Vordingborg 1858, d. København 1914)

Skitsebog dateret 1890 indeholdende (ca. 40) tegninger, akvareller og noter på papir fra Riga, Schwerin, Berlin og Sveaborg. Bladstørrelse 13×20.

Bindet slidt. Flere løse sider.

Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK