12034/102
Emmery Rondahl (f. Vordingborg 1858, d. København 1914)
Skitsebog dateret 1890 indeholdende (ca. 40) tegninger, akvareller og noter på papir fra Riga, Schwerin, Berlin og Sveaborg. Bladstørrelse 13×20.
Bindet slidt. Flere løse sider.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag