Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Bestikdele af rustfrit stål. Udført og stemplet hos A. Michelsen. (26)
Bestående af: 5 middagsknive L. 19,8., 5 middagsgafler L. 20., 6 højrehåndssuppeskeer L. 16,4., 1 venstrehåndssuppeske L. 16,4., 6 teskeer L. 15,5., 2 smørknive L. 16,5., 1 pålægsgaffel L. 18,7.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
926149 | ||
873649 |