2426/​552

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“AJ”. Bestikdele af rustfrit stål. Udført og stemplet hos A. Michelsen. (26)

Bestående af: 5 middagsknive L. 19,8., 5 middagsgafler L. 20., 6 højrehåndssuppeskeer L. 16,4., 1 venstrehåndssuppeske L. 16,4., 6 teskeer L. 15,5., 2 smørknive L. 16,5., 1 pålægsgaffel L. 18,7.

Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

926149 1.050 DKK
873649 1.000 DKK