2149/8652
Nina Petrovna Valetova (f. Berdyash 1958)
Ubønhørlig tid. Sign. på bagsiden N. A. Valetova 1988 (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred monteret på malepap. 54×62.
Enkelte afskalninger, primært langt højre rammekant.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag