1948/​424

Ortwin Nøbbe (f. Flensborg 1926, d. 2009)

Interiør med en Fanøkone ifærd med at vinde garn. Sign. Nöbbe. Olie på træ. 18×27,5.

Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.650 kr.

(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
1.450 kr.
(Autobud) 1.400 kr.
1.350 kr.
1.000 kr.