2044/35
Fransk seng af egetræ, hovedgærde, fodende og sider udskåret med muslinger og bladværk. Rokoko form, 19. årh. Indvendig længde 189. Indvendig b. 140.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Senere bund.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud