2109/205
To frisiske fyrfade af messing, et rundt Diam. 18 cm og et firsidet L/B. 18 cm; samt to glødeskåle med stjerthanke af træ. 18. årh. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag