2014/4
Harald Moltke (f. Helsingør 1871, d. Frederiksberg 1960)
Parti fra Grønland med to jægere. Sign. Harald Moltke 1947. Olie på lærred. 90×107.
Tekst ændret d. 23.03.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag