2045/951
Roy de Scheemaker (f. 1960)
“Pallone”. Et par lænestole med stel af forkromet metal, betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Leolux. (2)
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt