2045/​951

Roy de Scheemaker (f. 1960)

“Pallone”. Et par lænestole med stel af forkromet metal, betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Leolux. (2)

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 3. november 2020

Kategori
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt