1417/715
Madsen & Schubell
Lænestol med stel af bejdset bøg. Sæde, løs hynde samt dybthæftet ryg betrukket med gul/grøn nistret uld. Udført hos Madsen & Schubell
Brugsslitage, herunder ridser, mærker, pletter og smuds. Nogle knapper samt skruer mellem stel og sæde mangler.
Moderne kunst og design, 22. april 2014
Vurdering
Hammerslag
17 bud