1926/25
Ephraim Strellett (, engelsk maler, 20. årh.s første halvdel)
Miniatureportræt af en letpåklædt kvinde holdende en due. Sign. E. Strellett 1904. Gouache på ben. Portalformet passepartout. Lysmål 12,5×8.
Minimal aldersrelateret slitage. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2019
Vurdering
Hammerslag