2006/963
Illum Wikkelsø, tilskrevet (f. 1919, d. 1999)
Armstol af elm med synlige sinker, sæde med lys grå uld. Udført hos N. Eilersen.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nyrenoveret og nypolstret.
Moderne kunst og design, 4. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud