2044/17
Fransk Louis Philippe Kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende putto, forsølvet skive. Sign. Dorout á Paris. 19. årh.s midte. H. 60. B. 34. D. 19.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pletter på urskive. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag