2044/​17

Fransk Louis Philippe Kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende putto, forsølvet skive. Sign. Dorout á Paris. 19. årh.s midte. H. 60. B. 34. D. 19.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pletter på urskive. Pendul medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

4.800 DKK
4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK