2015/250
Agnes Lunn (f. Rønnebæksholm 1850, d. København 1941)
En hest stående i en fold. Sign. Ag. Lunn 1919. Olie på lærred. 40×62,5.
Minimale krakeleringer. Retouchering af lille revne nederste venstre hjørne. Områder med tyndere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag