1451/1505
Meissen opsats af porcelæn, modelleret med tre musicerende amoriner siddende på delfiner hvis snoede haler danne stammen, underside af skål med muslingedekoration. F 117. Tyskland 19. årh.s 2. halvdel. H. 22 cm. Diam. 24 cm.
Flere afslag og mangler på amoriner.
Varia, 18. december 2014
Vurdering
Hammerslag