1226/36
I. E. C. Rasmussen (f. Ærøskøbing 1841, d. Atlanterhavet 1893)
Marine med sejlskibe i Det sydfynske Øhav. Sign. I. E. C. Rasmussen 1888. Olie på lærred. 23×37.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og antikviteter, 25. juni 2012
Vurdering
Hammerslag
22 bud