Foto endnu ikke klar
893/67
Heinrich Bürkel (f. Pirnasens 1802, d. München 1869)
Dyrene fodres ved et skovløberhus i skovens udkant. Sign. H. Bürkel. Olie på lærred. 42×60.
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag