2439/​1832

Niels Roth Andersen

Cirkulært spisebord af mahogni med udtræk og to tillægsplader. Udført og mærket hos Søren Horns Eftf. Niels Roth Andersen. H. 73. Diam./L. 105/215.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
Fra i Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

2.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?