2439/1832
Niels Roth Andersen
Cirkulært spisebord af mahogni med udtræk og to tillægsplader. Udført og mærket hos Søren Horns Eftf. Niels Roth Andersen. H. 73. Diam./L. 105/215.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
28 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||