1948/140
Flisebord af hvidmalet og guldstafferet træ. Plade ilagt 15 hollandske fliser af fajance. Rokokoform 19. årh. Fliser 18. årh. H. 75. L. 82. B. 56.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Fliser med revner og reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag