2448/827
Harbo Sølvsten (d. 1980)
Armstol med stel af teak på meder, sko af patineret messing, betrukket med patineret sort skind, løs sædehynde betrukket med stribet uld. Udført hos I. C. A. Jensen. 1950'érne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Skind med ridser og mærker.
Vurdering