2115/599
Ellen Fischer (f. Kornerup 1889, d. 1966)
Bjerglandskab fra Jotunheim, Norge. Sign. EF. Olie på plade. 22×27.
Udstillet i Kunstnerforbundet i 1957 i kataloget som nr. 22.
Original stand.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag