2103/142
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Marine med sejlskib i aftenlys. Sign. Vilh. Arnesen. 1934. Olie på lærred. 53×70.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag