2103/​142

Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)

Marine med sejlskib i aftenlys. Sign. Vilh. Arnesen. 1934. Olie på lærred. 53×70.

Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK