2138/956
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
“Kina-Lampen”. En pendel med skærme af mat opalglas, skærmholder og montering af messing, bundplade af matglas. Udført hos Lyfa. H. inkl. montering 37.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||